Nordica SUPER JUNIOR zelená

Super Junior

Novinka

Krbová kamna Junior jsou tradiční jednoplášťová kamna vhodná jak pro trvalé, tak víkendové topení.

Více detailů

Skladem u dodavatele

12 777 Kč

Vlastnosti

Nominální výkon (kW) 5 kW
průměr kouřovodu (mm) 120 mm
Připojení kouřovodu Horní
Externí přívod vzduchu NE
Rozsah celkového výkonu 2 - 8 kW
Účinnost 80%
Délka polen 30 cm
Výhřevnost 40 - 160 m3
Váha 64 kg
Záruka 2 roky
Palivo dřevo, dřevěné ekobrikety
Varná plotna ano
Rozměry celkové (V x Š x H) 750 x 360 x 415 mm

Další info

Ocelový smaltovaný plášť doplněný ostatními díly z litiny je konstrukčně jednoduchý ale plně funkční. Dvojité hoření s oplachem skla bylo doplněno o nové provedení terciárního vzduchu. To zvýšilo účinnost na 79,5%, což je v této kategorii jedinečné. Při pohledu na vedlejší obrázky je zřejmé, jaké je vnitřní uspořádání ohniště. Izolované kličky, velký popelník a velká prosklená dvířka naznačují konstrukční dokonalost.  

Jednoduchá sálavá kamna mají smaltovaný ocelový plášt v barvě zelené a černé. Uvnitř jsou vložené jednotlivé litinové desky složené do čtverce. Vnitřní vroubkování  litiny má vliv na hoření a zamezuje praskání. Otočný litinový rošt a popelník umožňují dlouhodobé topení bez vyhasnutí.V horní části ohniště, před výstupem do komína jsou vloženy dva deflektory. Ty mají za úkol omezit plameny do komína a zlepšují průběh dohoření plynů ze dřeva. Pro dobrou stabilitu je podstavec vyroben z litiny , tak jako plotna.  

Ovládání při topení je zjednodušeno na maximum. Při zatápění se otevře spodní regulační kolečko a počká se až se kamna rozhoří. Po nahřátí se tento vzduch zavře a regulace je pouze horní páčkou – sekundární vzduch. Terciární vzduch je plně automatický, takže stačí jen přikládat a regulovat podle potřeby tepla. Teplo se šíří sáláním, takže se musí zvýšit ostražitost aby nedošlo ke spálení od horkých stěn. Použití je velmi široké, ať na chaty a chalupy nebo také do starších rodinných domů. Jsou to kamna, která Vás nezklamou a ani nezrujnují.

Recenze

Zatím nebyla napsána žádná recenze.

Napsat recenzi

Nordica SUPER JUNIOR zelená

Nordica SUPER JUNIOR zelená

Krbová kamna Junior jsou tradiční jednoplášťová kamna vhodná jak pro trvalé, tak víkendové topení.

Napsat recenzi

30 další(ch) výrobky(ů) v této kategorii: